روش های ارسال

فروشگاه اینترنی ویکی خرید | دانشنامه خرید آنلاین، در راستای ایجاد یک تجربه خرید آسان و راحت سعی کرده است تا امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها ارسال محصولات را برای خریداران محترم فراهم کرده و تا لحظه تحویل محصول در کنار آن ها بماند. توجه داشته باشید که در روزهای شلوغ مانند آخر سال و یا در شرایط ویژه مانند جشنواره ها ممکن است روش ارسال محصول و مدت زمان تحویل آن متفاوت با روزهای عادی باشد.


پردازش سفارش

کالاهایی که تا ساعت 12 روزهای کاری ثبت شده باشند طی همان روز پردازش شده و تحویل شرکت های حمل و نقل (پیک داخل شهری، ارسال اکسپرس ویکی خرید، اداره پست جمهوری اسلامی ایران، تیپاکس، باربری و غیره) خواهند شد. سفارشات ثبت شده در روزهای پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی و همینطور سفارشات ثبت شده بعد از ساعت دوازده، در اولین روز کاری بعد پردازش شده و ارسال خواهند شد.


نکات قابل توجه در تحویل سفارش

با توجه به اینکه در خرید آنلاین مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده است، شخص صاحب حساب کاربری یا شخصی که از جانب صاحب حساب کاربری برای تحویل گرفتن سفارش معرفی شده است هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی، گاهینامه رانندگی، گذرنامه و ... همراه داشته باشد.

برای جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی، گیرنده سفارش باید در حضور ماموران تحویل سفارش اقدام به مطابقت محصول سفارش داده شده و تعداد آن با فاکتور ارائه شده توسط فروشگاه ویکی خرید و همچنین بررسی سلامت فیزیکی و ظاهری آن بنماید. و در صورت وجود مغایرت یا آسیب از تحویل گرفتن محصول خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن محصول به معنی تایید سلامت ظاهری و عدم مغایرت آن خواهد بود.

در صورت وجود هرگونه آسیب احتمالی در محصول دریافتی و یا مغایرت محصول سفارش داده شده با محصول دریافتی که امکان بررسی آن در لحظه تحویل گرفتن سفارش وجود ندارد (مانند مشکل در صفحه نمایش گوشی)، به محض مشاهده باید مراتب سریعا از طریق صفحه "تماس با ما" به واحد خدمات پس از فروش ویکی خرید اطلاع داده شود.


روش های ارسال


سرویس ارسال اکسپرس ویکی خرید

سرویس تحویل اکسپرس ویکی خرید در حال حاضر برای شهرهای تهران و کرج فراهم بوده و بزودی سایر شهرهای ایران نیز تحت پوشش این سرویس قرار خواهند گرفت.

 از آنجا که این دو شهر تحت پوشش سرویس اکسپرس می باشند سفارشات ثبت شده به مقصد تهران و کرج در روزهای کاری و تا قبل از ساعت دوازده طی همان روز پردازش شده و تحویل داده خواهند شد. سفارشات ثبت شده در روزهای پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی و همینطور سفارشات ثبت شده بعد از ساعت دوازده، در اولین روز کاری بعد پردازش شده و از طریق پیک (یا هر روش دیگر به دلخواه مشتری) ارسال خواهند شد.


پست پیشتاز

انتخاب گزینه ارسال سفارش از طریق پست پیشتاز برای تمامی مناطق ایران موجود می باشد و مدت زمان تقریبی تحویل سفارش پس از پردازش و تحویل آن به اداره پست با توجه به مقصد بین 24 تا 72 ساعت کاری می باشد. چنانچه در مواقع خاص مانند فروش ویژه، ارسال محصول تنها توسط پشت پیشتاز مقدور باشد این موضوع در هنگام ثبت سفارش به اطلاع خواهد رسید.

در صورت انتخاب پست یشتاز برای ارسال سفارش، کد رهگیری مرسوله در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت و خریدار می تواند با مراجعه به سایت شرکت پست به آدرس زیر از آخرین وضعیت مرسوله خود باخبر شود.

http://itemtracking.post.ir


تیپاکس

یکی دیگر از روش های ارسال سفارشات ارسال توسط تیپاکس می باشد که در حاضر تمام نقاط ایران را شامل نمی شود ولی دارای سرعت بیشتری در مقایسه با پست پیشتاز می باشد. در شهرهای دارای دفتر نمایندگی تیپاکس سفارشات داخل محدوده شهری بدون دریافت هزینه اضافی در منزل تحویل داده می شود و سفارشات خارج از بافت شهری از دفتر شعبه تحویل گرفته می شوند. مدت زمان تقریبی تحویل سفارش پس از پردازش و تحویل آن به تیپاکس، در شهرهای تک مسیره 24 ساعت کاری و در شهرهای دو مسیره یا دورتر 72 ساعت کاری می باشد.


شهرهای دارای دفتر تیپاکس

  • شهرهای تک مسیره

آستارا - آمل - ابهر و خرمدره - اردکان - اسدآباد - اراک - اردبیل - ارومیه - اصفهان - انزلی - اهواز - بابل - بابلسر - بروجرد- بناب - بهشهر - تاکستان - تالش - تبریز - تنکابن - جاجرود - - چالوس - خرم آباد - خمینی‌شهر – خوی -دامغان - دزفول - دورود - رامسر - رباط کریم - رشت - رفسنجان - رودسر - رودبار -زرند- زنجان - زرین‌شهر اصفهان (با محدوده توزیع لنجان، فولادشهر و زرین‌شهر) - ساری - ساوه - سبزوار - سمنان - سنندج - شاهرود - شاهین شهر - شوشتر - شهر ری - شهرضا - شهرکرد - شهرک صنعتی طوس - شهر صنعتی البرز - شهریار - شیراز - شیروان - صومعه سرا - علی آباد - فولادشهر - فومن - قائمشهر - قروه - قزوین - قم - قوچان - کاشان - کرج - کرمان - کرمانشاه -گرگان - گناباد - گنبد - لاهیجان - لنگرود - مراغه - مرودشت - مشهد - ملایر - مهاباد - میاندوآب - میبد - نجف آباد - نکا - نهاوند - نیشابور - ورامین - همدان - یزد

  • شهرهای دو مسیره

آبادان - اسلام آباد - ایلام - بجنورد - بندر عباس - بوشهر - بوکان - بیرجند - تربت حیدریه - جهرم - جیرفت - خرمشهر - زاهدان - سناباد - سیرجان - فسا - کازرون - کیش - لار - یاسوج

logo-samandehi